Bazar.czSlovo bazar.cz je původem z arabštiny a jedná se o označení pro trh, resp. tržiště, kde se prodává nejrůznější zboží. U nás se s tímto slovem setkáváme nejčastěji v souvislosti s kamennými prodejnami, v nichž si můžeme nakoupit nebo prodat použité věci a zvláště v posledních letech pak stoupá obliba internetových bazarů, ve kterých lze nakupovat nebo prodávat prakticky jakékoliv zboží. Velkou výhodou bazarů je jednak možnost nakoupit si za velmi nízké ceny, dalším pozitivem je pak to, že v nich najdeme věci, které se jinde nedají sehnat.

Kamenné bazary

S kamennými bazary se můžeme setkat na ulicích velkých i menších měst po celém území Česka. Většinou bývají bazary zaměřené na starožitnosti, ale můžeme v nich najít i novější věci. Bazary mohou být orientované na široké spektrum zboží, ale velmi časté jsou i specializované bazary, které se zaměřují pouze na určité produkty – např. bazary s oblečením (second handy), autobazary, bazary se zbraněmi nebo bazary s nábytkem. Speciálním druhem bazarů jsou pak zastavárny, v nichž najdeme více druhů zboží pohromadě.

Bazary pod širým nebem

Vedle kamenných prodejen jsou jak u nás, tak ve světě časté také bazary pod širým nebem, kterým se u nás slangově říká bleší trh. Bleší trhy bývají často jen časově omezené a najít na nich můžeme různé druhy zboží, od oblečení, přes elektroniku až třeba po hračky.

Aukro.cz aukce online je největší online aukční server v ČR.Bazary na internetu

Kromě tradičních kamenných bazarů jsou v posledních letech na vzestupu především internetové bazary, které nabízejí nesrovnatelně větší nabídku zboží ze všech možných kategorií. Internetové bazary jsou oblíbené i díky možnosti umístit na nich inzerát zcela zdarma a často také nabízejí řadu dalších užitečných funkcí. Na internetových bazarech už dnes můžeme koupit téměř cokoliv, od oblečení přes elektroniku až po domácí zvířata nebo třeba hudební nástroje. Kromě těch tuzemských objevuje stále více uživatelů kouzlo asijských internetových bazarů, kde často seženou věci za mimořádně výhodnou cenu.

Speciální internetové bazary

Kromě těch klasických internetových bazarů, zaměřených na širokou škálu různého zboží, existují i specifické bazary, zaměřené pouze na určitý segment trhu nebo bazary, které nabízejí jiný způsob prodeje než ostatní. Mezi nejzajímavější patří v poslední době Votoč Vohoz nebo Fler.

VotočVohoz – momentálně jeden z nejpopulárnějších českých internetových bazarů, který se zaměřuje na nabídku oblečení. VotočVohoz je nejen bazarem, ale zároveň také sociální sítí a je oblíbený hlavně u mladších uživatelů. Kromě oblečení, jenž na stránkách převažuje, si zde ale můžeme nakoupit také kosmetiku nebo různé doplňky. Stránky byly založeny v roce 2011 a podobné weby fungují i v dalších zemích – inspirací pro VotočVohoz byl litevský internetový bazar Manodrabuziai. Obdobné stránky běží ještě např. v Německu, v Rakousku, ve Francii nebo v USA.

Fler – velmi zajímavý projekt, kde máme možnost nakupovat a prodávat ručně dělané výrobky. Jedná se o české stránky, na kterých nalezneme oblečení, doplňky, šperky, keramické výrobky, bytový textil a mnoho dalších věcí. Všechno zboží, které se na internetovém bazaru Fler prodává, pochází z rukodělné výroby a najdeme zde věci, které v běžných obchodech a e-shopech nejsou k dostání. Součástí webu jsou i další zajímavé funkce, jako např. diskusní fóra, uživatelské blogy, magazín, fotogalerie atd.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!