Bazary zaměřené na automobilyKoupě auta je velmi nákladnou záležitostí a nové auto si nemůže každý dovolit. Proto existuje velké množství autobazarů, v nichž si můžeme koupit ojetý vůz za mnohem nižší cenu než nový automobil. Autobazarů u nás existuje celá řada, mezi ty největší a nejznámější patří např. AAA Auto, které má pobočky už v 19 městech ČR.

eMimino je portál pro všechny maminky. Portál Jobs.cz nabízí spojení s elitou českých i zahraničních zaměstnavatelů.

Bazary zaměřené na oblečení

Asi nejčastějším typem bazarů, jenž se vyskytuje prakticky ve všech větších i menších městech, jsou bazary s oblečením, resp. second handy. V nich můžeme sehnat oblečení za výrazně nižší cenu než v běžných obchodech a často můžeme narazit i na velmi zajímavé kousky, které bychom jinak těžko sehnali. Často se tyto bazary zaměřují především na dětské oblečení, ale ani bazary s oblečením pro dospělé nejsou žádnou výjimkou.

Bazary s nábytkem

Mezi běžné druhy bazarů patří také bazary s nábytkem. Pokud si nemůžeme dovolit nábytek v klasickém obchodě nebo prostě jen chceme ušetřit, můžeme se po něm podívat v některém z mnoha bazarů, nabízejících např. skříně, postele, jídelní stoly, židle a mnoho dalších věcí. Bazary s nábytkem jsou zajímavé hlavně pro ty, co vyhledávají starožitný a historický nábytek. Pro milovníky starých věcí jsou bazary ideálním místem, kde si mohou nakoupit přesně to, po čem touží. Stejně tak jsou bazary s nábytkem výhodné, pokud se potřebujeme zbavit starého nábytku – prodejem v bazaru si tak zajistíme nejen jeho odvoz, ale ještě za něj můžeme dostat peníze.Bazary se zbraněmi

Dalším speciálním typem bazarů, se kterým se občas můžeme setkat, jsou bazary zaměřené na zbraně. Pro většinu lidí tyto bazary moc zajímavé nejsou, nicméně pro ty, kteří se o zbraně zajímají nebo je používají, jsou takové bazary skvělou příležitostí, jak sehnat potřebné vybavení. Bazary zbraní nalezneme především na internetových stránkách, ale v některých městech se dá narazit i na klasické kamenné bazary, kde si zboží můžeme prohlédnout na vlastní oči.

Největší český internetový bazar – Aukro

Internetových bazarů a aukčních portálů je už dnes velké množství a každý si tak může vybrat z velmi široké nabídky. Nejširší nabídku zboží poskytují zahraniční bazary jako je např. eBay, s jehož šíří sortimentu se žádný český bazar nemůže srovnávat. Nicméně pokud preferujeme nákup od českých prodejců a zahraničním portálům tolik nedůvěřujeme, jednou z nejlepších možností je portál Aukro, který si za dobu svého působení vybudoval velmi silné postavení. Aukro je český internetový portál, ve kterém můžeme prodávat a nakupovat zboží z různých kategorií. Vždy máme na výběr ze dvou základních možností – klasický prodej Kup teď, kde je pevně stanovená cena za zboží a nelze s ní nijak hýbat a nebo aukce, kde prodejce stanoví minimální částku a zájemci pak přihazují další sumy. Aukce je vždy časově omezena a na jejím konci se pak její účastníci dozví, jestli ji vyhráli nebo byli neúspěšní. Nakupování na Aukru má spoustu výhod, ale zároveň s sebou nese i určitá rizika, která je třeba si uvědomit. Jaké největší výhody Aukro přináší a naopak, na co bychom si na něm měli dát pozor? Pokud se na bazar Aukro podíváme z pohledu kupujícího, tak velkou předností tohoto portálu je možnost nakoupit si zboží za velmi výhodné ceny. Na Aukru často seženeme věci mnohem levněji než v běžných obchodech a můžeme tak ušetřit nemalé peníze. Další významnou výhodou je možnost koupit si zde zboží, které v běžných obchodech není k dostání. Naopak nebezpečím je to, že můžeme narazit na nepoctivé prodejce, nebo podvodníky, kteří nám pošlou zboží v horší kvalitě, než bylo inzerováno. V nejhorším případě se pak může stát i to, že odešleme platbu a nic nám nepřijde. Na toto je třeba si dávat velký pozor a pečlivě si číst i hodnocení jednotlivých prodejců, abychom věděli, zda je nákup u nich bezpečný. Z pohledu prodejce je pak bazar Aukro skvělou příležitostí, jak prodat např. obnošené oblečení, nepotřebnou elektroniku, starožitnosti a spoustu jiných věcí. Pokud dáme zboží do aukce, můžeme jej pak vydražit i za velmi zajímavé peníze.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!