Dům, byt a zahradaPokud sháníte levné bytové doplňky nebo domácí spotřebiče, nábytek nebo jiné vybavení pro váš dům či byt, určitě stojí za to podívat se na aktuální nabídku na Sbazaru. Spousta věcí se zde dá nakoupit za velmi nízké ceny a tak můžete ušetřit i tisíce oproti nákupu na jiných místech. Stejně tak zde můžete výhodně prodat vybavení domácnosti, které už nepotřebujete, nebo ho vyměnit s někým jiným.

eMimino je portál pro všechny maminky.

Široká nabídka elektra

Součástí Sbazaru je také kategorie elektro a počítače. V ní si můžete koupit za dobré ceny například stolní počítač, notebook, mobilní telefon nebo jinou elektroniku. Nabídka elektra na Sbazaru je velmi široká a najdete zde mnoho zajímavých kousků.

Hudba, knihy, hry a zábava

V této kategorii nalezneme např. hudební CD, filmy na DVD nebo Blu-Ray, hudební nástroje, velké množství knih, ale také spoustu pěkných hraček pro vaše děti.

Výhodný nákup oblečení a obuvi

Sbazar je ideálním místem, pokud chcete prodat svoje oblečení, které už nenosíte, nebo naopak se chcete podívat po něčem novém za rozumnou cenu. Najdete zde nepřeberné množství oblečení pro muže i ženy, všech možných velikostí i střihů.Služby na Sbazaru

Tato kategorie zahrnuje mnoho jednotlivých podkategorií, jako je např. doučování, hlídání dětí, řemeslnické služby, nabídka úklidu a mnoho dalších. Pokud tedy sháníte např. někoho na pomoc v domácnosti, nebo naopak chcete poskytnout své služby, určitě stojí za to navštívit stránky Sbazaru a projít si nabídku inzerátů nebo zadat svůj vlastní inzerát a nabídnout své služby.

Bazoš.cz je největší český online bazar.

Velká nabídka starožitností

Pro milovníky starožitností je Sbazar skvělým místem, kde mohou nakoupit pěkné věci do svého domova. Stejně tak, pokud máte doma starožitný nábytek, nebo umělecké předměty a chcete je výhodně prodat, na Sbazaru máte možnost.

Nemovitosti na Sbazaru

Na Sbazaru můžeme také koupit nebo prodat nemovitost, ať už se jedná o dům nebo jen byt. Součástí nabídky jsou i pronájmy nebo výměny bytů.

Sportovní vybavení na Sbazar.cz

Na Sbazaru najdeme i pestrou nabídku sportovního vybavení a náčiní pro všechny druhy sportů. Ať už dáváte přednost letním nebo zimním sportům, pro všechny sportovce jsou zde zajímavé nabídky.

Zdraví a krása

V této kategorii si můžeme koupit nebo prodat jednak různou kosmetiku a dále pak potravinové doplňky. Za velmi nízké ceny tak můžeme sehnat kvalitní kosmetiku, za kterou bychom v běžných obchodech platili mnohem vyšší částky.

Sbazar a zvířátka

Poslední kategorií na Sbazaru jsou zvířata. V této kategorii nalezneme jednak potřeby pro chovatele, akvária, psí boudy apod. ale můžeme si zde koupit i opuštěná zvířátka, která čekají na své nové majitele.

Jak vložit inzerát na Sbazar

Vložit inzerát na Sbazar není nic složitého. Prvním krokem, který musíme udělat, je přihlásit se na svůj účet (e-mail), který už máme na Seznamu. Po přihlášení  na stránce Sbazar.cz klikneme na tlačítko Vložit inzerát. Toto tlačítko najdeme v levém horním rohu stránky. Pokud vkládáme svůj první inzerát, tak se nám nejdříve zobrazí stránka s podrobnými smluvními podmínkami pro inzerci na Sbazaru. Ty si v klidu pročteme a následně potvrdíme kliknutím na odkaz Souhlasím s podmínkami. Hned poté už se dostáváme na stránku s názvem Vytvoření inzerátu.

Prvním krokem je samotný popis inzerátu. Do velkého okna napíšeme podrobný popis věci, kterou chceme prodat. Do dalšího okénka napíšeme požadovanou cenu a poté přiložíme fotografii produktu. Vše si důkladně zkontrolujeme, klikneme na Pokračovat a můžeme přistoupit k druhému kroku. Tím je náhled našeho inzerátu. Pořádně si ho prohlédneme, jestli je vše, jak má být a inzerát vypadá tak, jak má. Pokud jsme s podobou inzerátu spokojení, znovu klikneme na Pokračovat a můžeme tak přistoupit ke třetímu kroku a tím je výběr kategorie, do které bude náš inzerát zařazen. Sbazar nám určitou kategorii sám navrhne, ale tu samozřejmě můžeme změnit a vybrat si tu správnou, do které náš inzerát opravdu patří. Výběr kategorie je velmi důležitý, proto je potřeba abychom mu věnovali opravdu velkou pozornost. Poté, co jsme si vybrali správnou kategorii, opět náš výběr potvrdíme kliknutím na tlačítko Pokračovat a čeká nás čtvrtý, předposlední krok. V něm musíme vyplnit své kontaktní údaje. Sbazar po nás chce vyplnit celkem čtyři základní údaje – prvním z nich je naše jméno, dále pak město, třetím je e-mailová adresa, na kterou nám budou zasílány případné odpovědi a konečně posledním údajem je číslo našeho mobilního telefonu. U tohoto čísla si však můžeme sami vybrat, jestli chceme aby bylo zveřejněno u inzerátu nebo ne. U telefonního čísla může být potřeba ještě ověření, takže nám může přijít ověřovací sms,ve které bude pin kód, který vyplníme do formuláře. Pak už jen zaškrtneme svůj souhlas se zpracováním osobních údajů podle podmínek Sbazaru a znovu potvrdíme kliknutím na Pokračovat. Tím je celý proces ukončený a náš inzerát je zveřejněn. Ihned poté uvidíme náš inzerát a můžeme si ho sami kdykoliv upravit nebo smazat. Stejně tak můžeme jednoduše nastavit, kdy chceme aby byl inzerát vidět a kdy má být naopak neviditelný.

Jak inzerát zvýraznit, aby byl lépe vidět?

Pokud chceme aby náš inzerát byl potenciálním zákazníkům lépe na očích a rychle nezapadl mezi ostatní, můžeme ho jednoduše zvýraznit pomocí tlapky. Pokud na náš inzerát umístíme tlapku, zajistíme si tím, že bude delší dobu na předních pozicích. Toto zviditelnění však není úplně zdarma, ale musíme si ho zaplatit. Máme dvě možnosti, jak tuto službu uhradit. První z nich je platba pomocí Seznam peněženky a v takovém případě je cena této služby pouhých 29 Kč. Druhou možností je zaplatit jednoduše a rychle pomocí smsky, ale vzhledem k tomu, že za tuto službu si malou část účtuje i operátor, bude nás to stát 39 Kč.

Zajímavé statistiky

Sbazar patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější české internetové bazary. V roce 2012 byla jeho průměrná návštěvnost více než 800 000 uživatelů za měsíc. Nejčastěji se pak jednalo o uživatele ve věku mezi 25 až 34 lety se středoškolským vzděláním. Zajímavostí je také, že mezi návštěvníky Sbazaru převažovali muži, kterých bylo 55%, zatímco žen bylo 45%.

Další oblíbené bazary na internetu

Kromě Sbazaru existuje na internetu také celá řada dalších bazarů, ve kterých lze nakoupit různé druhy zboží. Mezi ty nejoblíbenější patří např. Mimibazar, který se specializuje především na dětské oblečení, ale dá se zde koupit také oblečení pro dospělé, kvalitní potraviny ze zahraničí (především německé cukrovinky) a spousta dalších druhů zboží. Velmi známé je také Aukro bazar, což je aukční portál, kde můžete nakoupit za výhodné ceny různé druhy zboží, od elektroniky přes oblečení až po potřeby do domácnosti a další produkty. Některé zboží na Aukru se prodává přes aukce, kdy vyhrává nejvyšší cena, některé si můžete koupit rovnou. Dalším oblíbeným internetovým bazarem je bazoš.cz na kterém najdeme stovky tisíc inzerátů nabízejících mnoho různých druhů zboží všech kategorií.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací společnosti Seznam.cz a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!