Světová jednička mezi internetovými bazaryJasnou jedničkou a nejznámějším internetovým bazarem na světě je portál eBay. Ten nabízí nepřeberné množství zboží z celého světa v mnoha různých kategoriích. Sehnat na něm můžeme i věci, které se už dávno v obchodech neprodávají nebo zboží, které není nikde jinde k dostání. Stejně jako na českém Aukru, tak i na eBay platí, že buď můžeme zboží nakoupit rovnou za pevně danou cenu, nebo se můžeme zúčastnit klasické aukce, kdy její účastníci postupně přihazují vyšší částky. V minulých letech byl bazar eBay k dispozici i v české lokalizaci, nicméně tato verze už byla zrušena a tak je nutné používat standardní anglickou verzi. Abychom mohli na eBay začít nakupovat, musíme se na něm ze všeho nejdříve zaregistrovat. Po úspěšné registraci nám už nic nebrání v tom, abychom mohli začít nakupovat zboží z celého světa. Co se týká platby za nákupy, tak vždy je třeba platit platební kartou nebo převodem – posílání zboží na dobírku není možné.

eMimino je portál pro všechny maminky. Portál Jobs.cz nabízí spojení s elitou českých i zahraničních zaměstnavatelů.

AliExpress – asijský bazar, který se vyplatí používat

Čím dál více lidí objevuje v posledních letech kouzlo asijských internetových obchodů, které nabízejí spoustu kvalitního zboží za velmi příznivé ceny. Jedná se často především o elektroniku, ale i o další produkty, jako je např. oblečení, obuv, potřeby do domácnosti a mnoho dalších věcí. Velkou výhodou těchto internetových bazarů je často nejen široký výběr a nízké ceny, ale také skutečnost, že mnoho obchodníků zasílá svoje zboží bez jakéhokoliv poštovného, čímž můžeme za nákup ušetřit nemalé peníze. Na AliExpressu můžeme sehnat opravdu velmi zajímavé věci a tak rozhodně stojí za to si jeho nabídku projít – v současné době je to jeden z nejzajímavějších internetových bazarů na světě.Bazary zaměřené na elektroniku

Velmi oblíbené jsou také bazary zaměřené na elektroniku. V nich si můžeme velmi levně a výhodně nakoupit různé druhy elektra, např. televizory, DVD přehrávače a spoustu dalších věcí. Hojně navštěvované jsou i samostatné PC bazary, které nabízejí veškerý hardware a software. Pokud nám nevadí, že si koupíme už použité zboží, můžeme tak výrazně ušetřit. PC bazary často prodávají i nové zboží, případně repasované PC sestavy za velmi výhodnou cenu.Zvláště pokud se jedná jen o určitě komponenty, tak se často vyplatí koupit si je ve specializovaném PC bazaru.
Co se týká elektroniky obecně, tak bazary jsou v podstatě jedinou možností, jak sehnat staré typy různých elektrospotřebičů, které se už nevyrábějí. Pokud tedy z nějakého důvodu chceme ještě televizi nebo monitor v podobě CRT, v různých kamenných i internetových bazarech takovéto zboží bez problémů seženeme a to za velmi nízké ceny. V bazarech se ale dají sehnat i poměrně nové a zachovalé kousky a tak pokud chceme ušetřit, určitě se vyplatí čas od času se podívat na jejich aktuální nabídku.

Zastavárny

Specifickým typem bazarů, které je velmi častý hlavně ve velkých městech, jsou zastavárny. Zastavárny fungují na trochu jiném principu než klasické bazary. Pokud potřebujete rychle půjčit peníze a nemáte na koho se obrátit, můžete zajít do zastavárny a na nějaký čas tam zastavit svoji cennost. V zastavárnách vykupují např. elektroniku, šperky, zlato, stříbro atd. ale existují i autozastavárny, kde můžete zastavit svůj vůz. Poté, co sepíšete smlouvu, v níž je uvedená částka, kterou vám v zastavárně půjčili + další údaje, jako je výše úroků atd. si můžete převzít hotovost. Pokud ale v určeném termínu svoji věc nevyzvednete, ani si zástavu neprodloužíte, o zastavený předmět přijdete a zastavárna jej může prodat. Při zástavě jakékoli věci je nutné předložit platný občanský průkaz, z něhož si zastavárník opíše potřebné údaje.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!